Cestování | 22.11.2020

Uplynulé léto bylo náročné - Covid "řádil" po celé Evropě, tu zavřeli hranice, tu zase hotel, letadla jeden týden létala, druhý nikoliv. A kupodivu, i při těchto komplikovaných situacích, se nám podařilo absolvovat z osmi plaveb na jachtě Silva sedm, z toho čtyři naturistické turnusy pluly kompletní, v plném obsazení a pohodě. Při nástupu změřit teplotu a zapomenout na všechny strasti. A pohoda to byla dokonalá - poloprázdná rekreační střediska, hotely a restaurace, na hladině Jadranu jen pár jachet, loď našeho typu byla všude zcela výjimečná. V přístavech nás "vítaly místní delegace", kotvili jsme vždy přímo na nejlepším místě u mola. V mnoha zátokách u pobřeží stály nehnutě stovky zakotvených turistických lodí, jak komentoval jeden z účastníků - "zde vidíte zakotvené miliardy". A kolem nich se hrdě kodrcala naše stoletá dřevěná kocábka.        

Díky našim věrným klientům jsme jako cestovka "přežili" a již hledáme kdy, kam a jak v příštím roce. Věříme, že cestování po Evropě bude možné. Snad se pandemii podaří utlumit, snad už bude k dispozici kvalitní vakcína. Zrovna včera se v tisku objevila informace, že EU hodlá zavést celoevropský vakcinační průkaz, který umožní oočkovaným cestovat po Evropě bez omezení a testování. Určitě budeme preferovat pobyty a zájezdy s vlastní dopravou, příp. s dopravou autobusem. To znamená Chorvatsko, Francii a zejména Korsiku, Itálii, Černou Horu. A samozřejmě naše plavby na jachtě Silva po Jadranu. Snažíme se u našich chorvatských přátel, rodiny kpt.Vukovičů dojednat i plavbu/y na některé z jejich luxusních lodí San Spirito nebo Maritimo (lze nalézt ve vyhledávači pod "brod ....").

Jachta Silva je již v prodeji. K dispozici jsou vám tři zcela naturistické turnusy a jeden turnus "FREE", tj. jak se komu líbí. A už je prodáno něco kolem dvou třetin kapacity. Kompletní informace, termíny, trasy, ceny a slevy naleznete na našem webu www.naturtravel.cz, příp. na www.plavby-jadran.cz.
V prodeji jsou už i pobyty v naturistické resortu Valalta na chorvatské Istrii. K dispozici jsou bungalovy s polopenzí, appartementy a mobilhomy s vlastním stravováním. 
Postupně budeme přidávat do prodeje další naturistické resorty, vše opět naleznete na našem webu. A těm kteří nám zaslali svoji e-mailovou adresu budeme zasílat naše Newslettery s příslušnými informacemi. Velmi jsme omezili výši záloh a u každé lokality bude uváděn termín, do kterého je možno pobyt z důvodu Covidu zrušit bez stornopoplatků, Samozřejmě budeme nabízet i navýšení cestovního pojištění z hlediska Covidu.

A nezapomeňte - v řadě naturistických resortů potřebujete známku INF, ať již povinně nebo jako možnost "dosáhnout" na nějakou slevu. Známky INF zajišťuje ČFN, podrobnosti zde, na těchto webových stránkách.

Těšíme se na vaši odezvu a na případné setkání na palubě jachty Silva v létě roku 2021.

Autor: ing.Hájek, Natur Travel

Komentáře

Komentáře můžou vkládat pouze členové.

5.12.2020 11:18:49 | natur
5.12.2020 - změna - turnusy Silva 002 (FREE) a Silva 003 (FKK) jsou již téměř vyprodané, zbývá po jedné volné kajutě. Doporučujeme zájemcům o resort Corsica Natura, aby si svůj pobyt rezervovali co nejdříve. ing.Hájek

Jak se stát členem Příspěvky, legitimace, známky

Kontakty

Předseda: Jiří Volák
tel.: +420 723 001 343
Email: george106@volny.cz

Místopředseda: Jiří Böhm
tel.: +420 603 421 700
Email: bj-cfn@email.cz
(členské příspěvky, legitimace, známky)

Pokladník: Jaroslav Dytrych
Členka výboru: Monika Foltýnová
Člen výboru: Václav Urbánek