Cestování | 23.2.2024

O minulém víkendu jsme se s přítelkyní vypravili do Ústí nad Orlicí na Valentýnské nahaté koupání v místním krytém bazénu. Z Prahy do Ústí nad Orlicí je to dvě hodiny cesty autem, takže to určitě není na to si jet zaplavat a hned se vrátit zpět domů. Ale vzhledem k tomu, že nudistických plavání je v naší republice jako šafránu, rozhodli jsme se, že ho chceme navštívit a spojili jsme to s celovikendovým výletem. V Ústí jsme se ubytovali v hotelu Uno, kde jsme byli zcela spokojeni. Bazén v Ústí se nemůze rovnat velkým moderním akvaparkům, ale zároveň je to zcela jiný level než bylo třeba již zrušené plavání v Praze na Vinohradech. V Ústí je 25m plavecký bazén, tobogán, dvě páry a vířivka. Během nahatého plavání byla volně přístupná i wellness zóna, kde je další velká vířivka, pára a infrasauna. Nahaté plavání probíhá celé v přítmí a světle (elektrických) svíček. Oproti některým jiným nudistických akcím, kde jsme dosud byli, jsme si také všimli toho, že mezi návštěvníky byla naprostá převaha párů. A to přesto, že zde není tolik diskutované omezení vstupu pro samotné muže. Možná hraje roli i to, že v minulosti tu podle našich informací omezení vstupu pro samotné muže bylo.

Nahaté plavání v Ústí probíhá tradičně dvakrát do roka. Kolem Valentýna a na podzim. Na recepci jsme se dověděli, že při plavání 16. 2., které jsme navštívili padl návštěvnický rekord. V bazénu bylo 62 účastníků. Dřívější průměr byl prý kolem 40 osob. Rekordní návštěvnost se projevila hlavně v saunách a vířivkách, které byly celou dobu téměř zaplněné. V bazénu se plavat pohodlně dalo a na tobogánu jste byli skoro sami. Vstupné 180 Kč na tři hodiny (od 20 do 23) hodnotíme jako velmi slušné.

V sobotu večer jsme cestou zpět ku Praze ještě navštívili wellness v hotelu Jezerka u přehrady Seč. Od Ústí je to asi hodina cesty, z Prahy o něco více. Wellness v Jezerce je poměrně velké - různých prohříváren (sauny, páry, sluneční louka) je tam cca 10. Nechybí vnitřní i venkovní vířivka na terase, uvnitř i venku je i ochlazovací bazének, je zde bar i zvláštní mistost pro odpočinek. Co mě zvláště potěšilo je i to, že je zde bazének s lehkým protiproudem. Příjemnou pozorností je také voda s citronem na baru pro všechny návštěvníky zdarma. Prostěradlo a osuška je v ceně. Být takovéto wellness v Praze, dal bych mu přednost třeba před návštěvou saun řetězce Saunie. Vstupné 480 Kč za 90 minut (v méně atraktivních časech je to o něco méně) bych považoval za adekvátní, jako lehce nešťastné vnímám to, že pro neubytované v hotelu Jezerka není vůbec k dispozici tarif pro celodenní vstupné.

 

Užitečné odkazy:

https://bazenusti.cz/

https://www.jezerka.cz/

Komentáře

Komentáře můžou vkládat pouze členové.

Nebyl vložený žádný komentář.

Stanovy spolku Jak se stát členem Příspěvky, legitimace, známky

Kontakty

Předseda: Jiří Böhm
tel.: +420 603 421 700
E-mail: predseda@cmfn.cz

 

Místopředseda: Jaroslav Dytrych
tel.: +420 721 165 995
E-mail: mistopredseda@cmfn.cz

 

Pokladník: Adam Severýn
(členské příspěvky, legitimace, známky)
E-mail: pokladnik@cmfn.cz

 

Člen výboru: Pavla Asmara Bernášková
Člen výboru: Václav Urbánek