Spolek | 4.3.2024

Logo Mezinárodní federace naturistů

INF-FNI se minulý rok vrhla do digitalizace členských karet a známek pro jednotlivé roky. Jak o tom píše ve své zprávě?

Od poloviny 20. století používáme stejný známkový systém. I když nám dobře sloužil, již se nehodí do moderního světa. Pro zvýšení flexibility a funkčnosti vyvíjí INF-FNI nový program razítek s QR kódem. Doufáme, že jej brzy začneme testovat, abychom nahradili tradiční razítka již v roce 2025 novými virtuálními razítky QR.

Nový systém bude mít řadu výhod:

SNADNÉ KONTROLY PLATNOSTI - Kdokoli může naskenovat QR kód pro potvrzení platnosti. Federace, střediska a kluby si nebudou muset pamatovat barvy známek, a vytvoření podvodných známek bude téměř nemožné.

FLEXIBILNÍ DATUM ZAČÁTKU A UKONČENÍ - Federace může použít tradiční data od ledna do prosince nebo vybrat data, která odpovídají jejich vlastnímu roku obnovení členství.

VELKÉ NEBO MALÉ OBJEDNÁVKY - Federace budou moci objednávat velké množství najednou a menší množství v průběhu roku.

OKAMŽITÁ DOSTUPNOST - Objednávky budou prováděny na internetu a virtuální známky QR budou okamžitě k dispozici ke stažení. Už žádné čekání na poštu!

PERFEKTNÍ PRO DIGITÁLNÍ KARTY - Virtuální razítka QR budou v digitálních formátech. Federace je pak mohou snadno zahrnout na své virtuální karty.

BEZPEČNOST - Nejsou uchovávány ani poskytovány žádné osobní údaje, takže neexistuje možnost odcizení údajů a neexistují žádné obavy o soukromí.

Ujišťujeme vás, že po několik let budou i nadále k dispozici běžné známky s QR kódy pro federace, které ještě používají tradiční členské karty.

V budoucích fázích předpokládáme poskytování služby, která by také mohla generovat virtuální členské karty pro menší federace, které si nemohou vytvořit vlastní. Vidíme také možnost jakéhosi věrnostního programu založeného na skenování jednotlivých kódů. Tato poslední myšlenka bude samozřejmě vyžadovat pečlivé zvážení, protože bude vyžadovat ukládání a sledování osobních údajů.

Tato první verze nebude mít žádné identifikační údaje, takže to není v současné době problém.

Chcete-li vidět ukázku toho, jak budou fungovat, stačí naskenovat pomocí smartphonu jeden ze dvou níže uvedených kódů.

Vlevo je neplatný kód, vpravo platný.

NFN se připojuje k federacím pomocí digitálních členských karet

Nizozemská federace naturistů (NFN), největší členská federace v INF-FNI s více než 48 000 členy, oznámila, že v budoucnu bude svým členům vydávat digitální členské karty. Karta NFN obsahuje bílou figurku pohybující se kolem své osy a platné budou pouze karty s pohybující se figurkou. Součástí je také roční známka INF-FNI.

Připojuje se k dalším federacím, včetně FFN (Francie), SANNA (Jižní Afrika) a ANF (Austrálie), při zavádění digitálních karet. Jiní takovou změnu aktivně zvažují.

NFN provedla průzkum mezi svými členy před zavedením digitálních karet. To prokázalo jasnou potřebu provést změnu, která je také nákladově efektivnější a šetrnější k životnímu prostředí. Budou nabízet fyzické karty všem členům, kteří ji potřebují, za příplatek.

Digitální karty jsou mezi členskými organizacemi stále běžnější po celém světě. Samotná INF-FNI zkoumá, zda nahradit fyzická razítka QR kódy, které by mohly být flexibilnější a spolehlivější při identifikaci, zda jsou členství aktuální. S jistotou očekáváme, že tato digitální revoluce bude pokračovat a bude nabírat na tempu.

V prohlášení o digitálních kartách NFN říká:

Od letošního roku bude holandská federace NFN Open & Bloot roční karta vydávána v digitální podobě.

Všichni členové NFN Open & Bloot dostávají v rámci svého členství svou osobní roční kartu v digitální podobě. Kartu si lze stáhnout do zařízení podle svého výběru, například do chytrého telefonu, tabletu nebo notebooku.

Bílá postava (součást loga NFN ) v levém horním rohu digitální karty se pohybuje kolem její osy. Jedná se o bezpečnostní opatření, platné jsou pouze karty s pohyblivou ikonou. Snímky obrazovky digitální karty (postrádající pohyblivou část) nejsou platné.

Digitální členská karta také obsahuje razítko INF-FNI, které umožňuje přístup k naturistickým lokalitám spojeným s INF-FNI po celém světě.

NFN Open & Bloot zvolil digitální kartu z několika důvodů:

1: Průzkum mezi členy NFN jasně ukázal potřebu digitálních karet

2: Snížená výroba fyzických karet* je šetrnější k životnímu prostředí

3: Digitální karty jsou nákladově efektivnější. Výběrem digitálních karet NFN zajišťuje, že členství v NFN bude dostupné pro většinu lidí díky snížení rostoucích nákladů na tisk/přepravu.

Za příplatek jsou fyzické karty stále volitelně dostupné pro členy NFN, kteří chtějí mít kartu v papírové podobě.

Se zavedením digitálních ročních karet dělá NFN Open & Bloot důležitý krok směrem k modernizaci a připravenosti na budoucnost.

Komentáře

Komentáře můžou vkládat pouze členové.

Nebyl vložený žádný komentář.

Stanovy spolku Jak se stát členem Příspěvky, legitimace, známky

Kontakty

Předseda: Jiří Böhm
tel.: +420 603 421 700
E-mail: predseda@cmfn.cz

 

Místopředseda: Jaroslav Dytrych
tel.: +420 721 165 995
E-mail: mistopredseda@cmfn.cz

 

Pokladník: Adam Severýn
(členské příspěvky, legitimace, známky)
E-mail: pokladnik@cmfn.cz

 

Člen výboru: Pavla Asmara Bernášková
Člen výboru: Václav Urbánek