Cestování | 18.6.2021

Lhota a Kačer (kemp)

Říkali jsme si, že nemá valný smysl psát reportáž z nudapláže na Lhotě (https://www.jezero-lhota.cz), kterou zná mezi nudisty přece každý, ale zároveň jsme si vzali k srdci výzvu z valné hromady k přispívání ke zvýšení bohatství obsahu webových stránek ČMFD (cmfn.cz). Na žádném exotičtějším místě jsme však od té doby nebyli (brzy snad budeme).

Ozvláštnit návštěvu Lhoty nám však tentokrát umožnil (post) koronavirový homeworking. Přestože bydlíme kousek od Prahy, je to na úplně opačném konci než Lhota a cesta nám zabere přes hodinu. Vím, že je to individuální, ale na můj vkus je to příliš na to, vyrážet za koupáním pravidelně v pracovní odpoledne. Tentokrát jsme tedy vyrazili s karavanem a ubytovali se (po předchozí telefonické domluvě) v blízkém kempu Kačer (Autokemp Kačer - Kemp v oblasti Mělník (business.site).

 

- - -- - -- - -- - -- - -

Kemp Kačer se skládá z chatiček, které jsou ve dvou řadách kolem velké travnaté louky (původně asi táborová základna). Trávník uprostřed je využíván na stanování a stání karavanů. V okamžiku našeho příjezdu (středa 16. 6. kolem druhé hodiny) byl kemp zcela prázdný, takže jsme si z něj na chvíli udělali i kemp nudistický. Pravdivý je i komentář jednoho z předchozích návštěvníků kempu, že recepce není stále obsazena. To nám však vůbec nevadilo, přístup do kempu byl, pak údržbář se periodicky objevoval, dále šlo vyřídit co bylo potřeba po telefonu. Za jednu noc v kempu jsme panu údržbáři zaplatili 450 Kč (karavan 150 Kč, dvě osoby 2 x 100 Kč, připojení k elektřině 100 Kč). Zde je třeba doplnit, že zůstat přes noc s karavanem by bylo možné i přímo na parkovišti u jezera Lhota, kde by však bylo nutné platit každý den znovu parkovné (tedy celkem 200 Kč za dva dny). Zdroj této informace je paní z pokladny u vjezdu na parkoviště (nelze považovat za úplně oficiální, ale lze ji považovat za přiměřeně důvěryhodnou). My jsme využili kempu Kačer z toho důvodu, že jsme oba s přítelkyní dopoledne museli pracovat a potřebovali jsme připojení k elektřině kvůli notebookům. V karavanu nemáme samostatný zdroj proudu. Z kempu jsme na Lhotu jeli na kole, je to cca 3 km a trvalo nám to asi 10 minut.

Ke kempu dále není co dodat – sprchy, umývárny z našeho pohledu čisté a dostačující, na parkovišti před vchodem do kempu (slouží jako parkoviště k veskrze textilnímu jezeru Ovčáry, kde si můžete užít třeba zážitek z (textilního) vodního lyžování) je stánek, kde lze kromě občerstvení koupit i drobnosti, které jste si zapomněli doma a při kempování se mohou hodit (kapesníčky, tampony, špekáčky apod.)

- - -- - -- - -- - -

K jezeru Lhota asi také není co dodat, to všichni známe. Určitě půjde o největší nudapláž v ČR. V době naší návštěvy (všední den, teplota cca 28°) byla pláž relativně plná, ale určitě ne přeplněná. Návštěvníci byly všech věkových skupin, přítomni byli obvyklí štamgasté (které osobně neznáme, ale od vidění si je již dobře pamatujeme) a na nudapláži nebyl nikdo v plavkách. To zvláště zmiňuji vzhledem k třeba na webu naturista.cz nebo v tematických skupinách na facebooku diskutovanému zmenšování nudapláže a odstranění sítě mezi nudapláží a textilní pláží. Ano je pravda, že nudapláž nyní dle cedulí začíná až u prvních lavic stánku „U Pepka“. Cedule vysloveně uvádí, že ke stánku se smí v plavkách, naopak na WC na původní hranici nudapláže se nesmí bez plavek. Realita však byla taková, že u stánku nebylo více lidí v plavkách než kdykoli dříve (sporadicky) a nudisté přes den obsadili celou délku původní nudapláže. Můj osobní názor je ten, že odstranění zábrany způsobí to, že lidé budou hlasovat nohama (nebo chcete-li plavkama). Pokud na celé původní délce nudapláže převáží nudisté, bude tam nudapláž, v opačném případě se tato část stane na trvalo pláží textilní.

- - -

V Ovčárech 17. 6. 2021

Adam a Jana

Fotogalerie

Komentáře

Komentáře můžou vkládat pouze členové.

Nebyl vložený žádný komentář.

Stanovy spolku Jak se stát členem Příspěvky, legitimace, známky

Kontakty

Předseda: Jiří Böhm
tel.: +420 603 421 700
E-mail: predseda@cmfn.cz

 

Místopředseda: Jaroslav Dytrych
tel.: +420 721 165 995
E-mail: mistopredseda@cmfn.cz

 

Pokladník: Adam Severýn
(členské příspěvky, legitimace, známky)
E-mail: pokladnik@cmfn.cz

 

Člen výboru: Pavla Asmara Bernášková
Člen výboru: Václav Urbánek